SPOR MERKEZ BİNASI İzzet Baysal Vakfı 1994 yılında inşaata başlanmış ve 1995 yılında tamamlanmıştır. Kullanım alanı 7950 m2 dir. Üç bloktan oluşmaktadır. Bina içinde kütüphane,ders salonları,laboratuar, modern soyunma odaları, sauna, öğrenci kantini kondisyon merkezi bulunmaktadır.

(A) SALONU : Kullanım alanı 1020 m2 olan salon cimnastik salonu olarak kullanılmaktadır. Özel step-aerobik kursları verilmektedir. Ayrıca Kaya tırmanışı çalışma duvarı mevcuttur.

(B) SALONU : Kullanım alanı 1020 m2 olan salon voleybol ve basketbol salonu olarak kullanılmaktadır. 520 koltuk kapasitesi olup, ayakta ve oturarak 800 kişi alabilmektedir.

(C) SALONU : 1620 m2 kullanım alanı olan çok amaçlı salon, 480 koltuk kapasiteli olup, ayakta ve oturarak 750 kişi alabilmektedir. Salon kullanım anında 3’ e bölünmektedir. Salonda Tenis, Hentbol, Basketbol, Badminton ve Voleybol dersleri verilmektedir. Bu salonda ayrıca 3 dershane, ağırlık ve kondisyon merkezi, halk oyunu / dans salonu bulunmaktadır.

(D) SALONU : (Bolu Şehir Kampüsü) : Kullanım alanı 650 m2 olan salon, Basketbol, Voleybol, Hentbol ve diğer salon sporları için kullanılmaktadır. .

AÇIK SPOR TESİSLERİ

1. Sosyal aktivite merkezi yanında 2 adet basketbol sahası bulunmaktadır. Sahanın zemini beton asfalt kaplama ve etrafı plastik kaplı tel çift ile çevirilidir.

2. Erkek yurdunun yanında 2 adet basketbol sahası vardır. Sahanın zemini asfalt beton kaplama ve etrafı plastik kaplı tel çift ile çevirlidir.

3. 2 adet tenis kortu. Zemin beton asfalt üzeri poliüretan boya kaplama.

4. Sentetik futbol sahası. 4 kulvarlı tartan pistle çevrili

2019 Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi